Mikrodermabrazja w salonie kosmetycznym – skuteczna walka z niedoskonałościami skóry

// April 12th, 2010 // Salon kosmetyczny Warszawa

mikrodermabrazja warszawa opinieWspółczesny salon kosmetyczny Warszawa to idealne miejsce na uporanie się z niedoskonałościami naszej skóry. Medycyna estetyczna proponuje nam genialny sposób na wiele dolegliwości. Jest to mikrodermabrazja, czyli mechaniczne złuszczanie naskórka lub skóry właściwej warstwa po warstwie przy pomocy specjalnego urządzenia zaopatrzonego w ścierające głowice. Głowice te pokryte są kryształkami prawdziwego, naturalnego diamentu, stąd inna nazwa tego zabiegu – mikrodermabrazja diamentowa. Dla kogo szczególnie przeznaczony jest ten zabieg medycyny estetycznej? Otóż przede wszystkim dla osób mających problemy z cerą, to znaczy przy takich schorzeniach jak: trądzik pospolity, blizny pozostałe po trądziku, skóra łojotokowa, rozszerzone pory, zaskórniki czy prosaki, blizny, przebarwienia i odbarwienia skórne, uszkodzenia dosłoneczne. Ponadto medycyna estetyczna stosuje ten zabieg w walce ze zrogowaceniem okołomieszkowym, cellulitem, rozstępami, wiotkością skóry czy szorstką, zrogowaciałą skórą.

Na czym w ogóle polega mikrodermabrazja?

Jak już wcześniej pisałam, zabieg ten polega na mechanicznym złuszczaniu naskórka. Jest to jednak złuszczanie umiarkowane, dzięki któremu w warstwie podstawnej naskórka zaczynają intensywnie tworzyć się nowe, pełnowartościowe komórki. Te komórki przemieszczają się następnie do górnej warstwy naskórka i zastępują te uszkodzone. Aby proces mikrodemabrazji miał właściwy efekt, złuszczanie następuje bardzo stopniowo. Dzieje się tak dlatego, aby nie było niebezpieczeństwa zbyt głębokiego lub nierównomiernego złuszczania i aby nie groziło nam powstanie blizn.

Sprawdzony salon kosmetyczny używa do tego zabiegu tylko urządzenia, które wykorzystuje najnowocześniejszą technologię, spełniającą wszystkie wymagane normy europejskie w dziedzinie, jaką jest medycyna estetyczna. Tylko w taki sposób salon kosmetyczny może radykalnie poprawić funkcjonowanie naszej skóry. Specjaliści podkreślają, że jest to kontrolowana mikrodermabrazja, czyli taka technika łagodnego peelingu, która spektakularnie pomaga zwalczyć wyżej wymienione problemy skórne.

Medycyna estetyczna określa ją jako kontrolowaną dlatego, że intensywność tego zabiegu, czyli głębokość złuszczania naskórka dostosowywana jest indywidualnie do każdego pacjenta, w zależności od potrzeb. Ponadto, aby osiągnąć oczekiwany rezultat, kuracja obejmuje od 6 do 10 zabiegów w odstępach od 1 do 4 tygodni. Salon kosmetyczny poleca również taki zabieg jednorazowo.
Reasumując, zalety mikrodermabrazji, to przede wszystkim:

– bezpieczeństwo – głębokość ścierania jest kontrolowana,
– zabieg pobudza produkcję nowych komórek,
– wiek pacjenta nie gra roli,
– bezbolesność,
– możliwość powtarzania zabiegu,
– doskonały zabieg dla osób, których skóra nie toleruje peelingów chemicznych,
– zabieg likwiduje drobne zmarszczki, uszkodzenia, zanieczyszczenia skóry, a także wygładza ją znacznie,
– odmłodzenie i regeneracja skóry, eliminacja zrogowaceń, przebarwień, blizn,
– szybsze krążenie krwi,
– ogólne wzmocnienie skóry i jej funkcji ochronnych.

Zostaw odpowiedź