Czym zajmuje się medycyna estetyczna?

// July 13th, 2009 // Salon kosmetyczny Warszawa

medycyna estetyczna w salonie kosmetycznym WarszawaWedług jednej z encyklopedii medycyna estetyczna to dział medycyny, który zajmuje się zapewnieniem zdrowym ludziom wysokiej jakości życia. To zapewnienie ma istnieć poprzez działania zapobiegawcze, skierowane głównie na profilaktykę starzenia się skóry. W kolejnym etapie, to znaczy wtedy, gdy skóra została już dotknięta procesem starzenia, medycyna estetyczna ma działać rekonstrukcyjnie, czego celem jest odtworzenie jej sprzed procesu starzenia się. Ponadto zabiegi medycyny estetycznej nie wymagają pobytu w szpitalu, wykonuje się je w salonie kosmetycznym. Podobno jej początki na świecie sięgają lat 70. XX wieku. Mimo, że w Polsce pojawiła się dopiero w latach 90., to jest już ona na wysokim poziomie w naszym kraju, a wielu lekarzy polskich posiadających specjalizację z medycyny estetycznej jest już słynnych na całym świecie.

Myślę, że jest to trafna definicja. Rzeczywiście wiele kobiet decyduje się na zabiegi medycyny estetycznej właśnie po to, aby cofnąć czas, który najbardziej widoczny jest na naszej skórze. Pamiętajmy jednak, że skóra to nie tylko to co mamy na twarzy, ale i na całym ciele. W związku z tym chciałybyśmy na pewno pozbyć się wielu różnych niedoskonałości.

Są to między innymi:
zmarszczki, które pojawiają się średnio między 25 a 30 rokiem życia. Początkowo widoczne są linie między nosem a ustami, na czole i dookoła nieszczęsnych oczu. Ponieważ są skutkiem naszych min, gestów twarzy są to zmarszczki mimiczne. Natomiast wraz z wiekiem nasza skóra starzeje się, wiotczeje i robi się szorstka i jest to kolejny etap tworzenia się zmarszczek, często sytuację pogarsza nadmierne przebywanie na słońcu.
cellulit – problem niezależny od wieku, wagi czy też siedzącego trybu życia. To inaczej „pomarańczowa skórka”, z którą zmagają się zarówno młode dziewczęta jak i dojrzałe kobiety. Najczęściej jego przyczyną jest brak ćwiczeń, nieodpowiednia dieta czy po prostu hormony.
rozstępy – czerwone, a następnie perłowobiałe pręgi, których przyczyną jest nadmierne rozciąganie się skóry w krótkim czasie, stąd ich występowanie u kobiet w ciąży, ale także są powodem otyłości, stresu, czy niedożywienia. Główne miejsca pojawienia się rozstępów to skóra bioder, piersi, ud, podbrzusza, pośladków, a nawet pach.
Owłosienie – tu liczy się głównie estetyka – nie są przyczyną niczego, chyba, że występują w wyjątkowym miejscu.

Gdzie by nie były można się ich pozbyć dzięki medycynie estetycznej.

1 odpowiedź to “Czym zajmuje się medycyna estetyczna?”

  1. Kosmetolog says:

    Kto poleci dobry salon kosmetyczny w Warszawie tanio wykonujący depilację laserową ?

Zostaw odpowiedź