Salon kosmetyczny Warszawa – idealne miejsce na makijaż permanentny

// October 14th, 2009 // Salon kosmetyczny Warszawa

makijaż permanentny WarszawaNiech każda z nas dokładnie przeanalizuje plan swojego dnia – wstajemy wcześnie rano, aby zrobić poranną toaletę, wykonać mniej lub bardziej makijaż, zjeść pożywne śniadanie i biegniemy do pracy. Medycyna estetyczna oferuje nam pewien fantastyczny pomysł na nie tracenie więcej czasu na poranny makijaż, czy też wieczorne jego zmywanie. Rano liczy się przecież każda minuta. Po co więc zaprzątać sobie głowę jeszcze tym.. Makijaż permanentny to idealny sposób na upiększenie naszej twarzy, ale jest również bardzo praktyczny. Jeszcze kilka lat temu nikt nie pomyślałby o makijażu, w którym można się kąpać, ćwiczyć w pocie czoła, czy którego w ogóle nie robić rano przed lustrem.


 Makijaż permanentny stał się jedną z najbardziej rozwijających się dziedzin medycyny estetycznej. Obecnie zmieniają się powoli również pojęcia z nim związane. Otóż osoba, która wykonuje taki trwały makijaż w salonie kosmetycznym to już nie kosmetyczka, a lingeristka. Sam makijaż permanentny  przeistacza swoją nazwę na mikropigmentację. Na rynku medycyny estetycznej powstają również przeróżne urządzenia służące do wykonywania makijażu permanentnego. Zasada działania urządzeń jest taka sama lub bardzo podobna, natomiast techniki pracy mogą się różnić i są coraz bardziej nowatorskie. Dzięki temu mamy już możliwość wykonania naprawdę pięknych i bardzo naturalnych pigmentacji, lub korekty trudnych do tej pory zmian w skórze.

Możemy wyrównywać kontury, „dorysowywać” brwi i nie tylko. Makijaż permanentny ciągle jednak polega na wprowadzeniu barwników w wierzchnie warstwy skóry, czyli naskórek (posiada on 5 warstw), barwnik zaś wprowadza się za pomocą igły do około 3-4 warstwy. W efekcie barwnik osadzony w naskórku magazynuje się tam i utrzymuje się w sposób widoczny przez okres około 2-5 lat. Ulega on stopniowemu rozjaśnianiu.

Dobre urządzenia, jak i lingeriści charakteryzują się najwyższą precyzją w umieszczaniu barwnika w skórze, przy jak najmniejszych urazach. Ma to duże znaczenie w przypadku różnej grubości naskórka, gdyż zmiana częstotliwości pracy igły w przypadku napotkania skóry stawiającej silniejszy opór, powodować może przerywane linie i krótką trwałość koloru. Zależy to od tego, czy mamy za sobą przebyte jakieś choroby czy zmiany skórne, na przykład opryszczkę. Ważne jest oczywiście odpowiednie dobranie makijażu, co leży w rękach fachowców w salonie kosmetycznym.

Pamiętajmy również, że 2-5 dni po zabiegu makijaż, nawet jeśli wybrałyśmy kolor super-naturalny, może być intensywny. Barwa złagodnieje wraz ze złuszczaniem się naskórka. Ważne jest więc również intensywne nawilżanie miejsca, które upiększałyśmy.

Zostaw odpowiedź