Mikrodermabrazja – szczegóły dotyczące zabiegu

// May 25th, 2012 // Salon kosmetyczny Warszawa

Jakiś czas temu pisaliśmy w naszym serwisie o mikrodermabrazji: bezbolesnym i nieinwazyjnym zabiegu, który powoduje złuszczenie naskórka i przywraca mu świeżość. W dzisiejszej notce podamy więcej szczegółów dotyczących zabiegu: napiszemy o jego rodzajach, zastosowaniu oraz zaleceniach do przeprowadzenia go. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami, które warto poznać przed wybraniem się do salonu kosmetycznego i poddaniem się mikrodermabrazji.

Na początek nieco historii: mikrodermobrazja jest stosowana od połowy lat 80., na początku głównie przez dermatologów, którzy za jej pomocą likwidowali zmiany skórne. Jednak z czasem zainteresowała się nią kosmetologia i obecnie można ją wykonać w każdym dobrym salonie kosmetycznym Warszawa.

Zabieg jest przeznaczony zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn, jednak najczęściej na skorzystanie z jego dobrodziejstw decyduje się płeć piękna. Najczęściej jest wykonywana na twarz, szyję i dekolt, jednak może być stosowana na każdą część ciała, np. na plecy, dłonie, nogi czy pośladki. Wskazaniami do przeprowadzenia zabiegu są m. in.: płytkie zmarszczki, cellulit, rozszerzone pory, przebarwienia, trądzik pospolity, łojotok, blizny i wiotkość skóry. Widoczne gołym okiem efekty widać już po pierwszym zabiegu, jednak optymalnie powinien być powtarzany 4-6 razy w odstępach dwutygodniowych.

Jeżeli chodzi o rodzaje mikrodermabrazji to najpopularniejsza jest mikrodermabrazja diamentowa (ścierająca warstwy naskórka przy pomocy głowic diamentowych), jednak poza tym stosowana jest również mikrodermabrazja korundowa oraz tlenowa.

Zostaw odpowiedź