Leczenie nadpotliwości, czyli jak medycyna estetyczna w Warszawie wykorzystuje możliwości Botoxu

// August 4th, 2010 // Salon kosmetyczny Warszawa

nadmierne pocenie nadpotliwość potToksyna botulinowa, czyli botox (lub botoks)  jest skutecznym środkiem terapeutycznym, stosowanym w leczeniu stanów chorobowych oraz kosmetologii estetycznej. Produkowana jest przez bakterie Clostridium botulinum. Znanych jest 7 różnych podtypów toksyny, oznaczonych literami od A do G. Kliniczne i kosmetyczne zastosowanie ma przede wszystkim toksyna A. Początkowo toksyna botulinowa była stosowana w medycynie do leczenia: zeza, połowicznego, kurczu twarzy, spastyczności poudarowej, stwardnienia rozsianego, mózgowego porażenia dziecięcego.


Ponieważ toksyna powoduje osłabienie skurczy mięśniowych, stosuje się ją wszędzie tam, gdzie mięśnie nadmiernie się kurczą. Obecnie botulina znalazła zastosowanie w leczeniu:
-napięciowych bólów głowy
-przewlekłych bólów krzyża
-zgrzytania zębami

Po jakimś czasie toksyna znalazła uznanie medycyny estetycznej, a więc niejeden Salon Kosmetyczny w Warszawie, zaczął ją stosować do wypełnienia zmarszczek:
– fałdy nosowo-wargowej
– tzw. bruzdy marionetki zlokalizowane poniżej kącików ust,
– kurzych łapek
– powiększenia i popraway konturu ust,

Od jakiegoś czasu toksyna botulinowa, znajduje jeszcze jedno zastosowanie. Jest doskonałym  preparatem w walce z nadpotliwością.  Lekarz medycyny estetycznej podaje osobie cierpiącej na tą przypadłość roztwor botuliny w ok. 15 miejscach. Aby zwiększyć skuteczność zabiegu nakłucia wykonuje się co mniej więcej 1 cm.  Po wstrzyknięciu w skórę niewielkiej dawki, preparat blokuje działanie nerwów, które zaopatrują gruczoły wydzielania zewnętrznego. Efekt kuracji utrzymuje się ok. 6-9 miesięcy.

Toksyna botulinowa z grupy A jest bezpieczna dla człowieka. Medycyna estetyczna Warszawa od ponad 10 lat wykorzystuje tą substancję, a od ponad 20 lat jest z powodzeniem stosowana w neurologii i okulistyce. Istnieje zatem wiele publikacji dotyczących jej skuteczności i bezpieczeństwa. Preparat nie wywołuje reakcji alergicznych, nie wymaga wykonywania prób przed samym zabiegiem. Działania niepożądane, o ile występują, są zwykle łagodne lub umiarkowane i mają odwracalny charakter.

Warto jednak pamiętać, że wybierając wyspecjalizowanego lekarza minimalizujemy ryzyko działań niepożądanych. Salon Kosmetyczny w Warszawie, który oferuje zwalczanie nadmiernej potliwości, czy też wypełnienie zmarszczek toksyną botulinową, powinien mieć w tym kierunku, przede wszystkim doświadczenie.

Zostaw odpowiedź