Peelingi chemiczne

// March 27th, 2013 // Salon kosmetyczny Warszawa

peeling_chemiczny_warszawaPeelingi chemiczne są doskonałą metodą w walce z problemami naszej skóry. Mają bardzo szerokie zastosowanie, których pozytywne efekty uzależnione są od rodzaju, stężenia oraz głębokości działania preparatu. Wpływają zarówno na nasze zdrowie jak i na urodę. Peelingi oferowane są przez salony kosmetyczne, salony specjalizujące się w medycynie estetycznej oraz dermatologów, którzy wykonuj zabiegi o najsilniejszym działaniu. Peelingi chemiczne złuszczają naskórek ,co niweluje defekty urody. Rodzaj peelingu oraz częstotliwość złuszczania dobierany jest indywidualnie. Kosmetolog lub dermatolog dobiera peeling na podstawie problemów skórnych oraz przeprowadzonego wywiadu ( ewentualne przebyte leczenie, inne zabiegi). Do wskazań zalicza się m.in.: zmiany barwnikowe skóry, starzenie się skóry (zmarszczki , utrata jędrności), blizny, trądzik zaskórnikowy i grudkowy, problemy z rogowaceniem, suchość skóry, rozstępy.

Istnieje kilka popularnych peelingów: kwasy owocowe –AHA, BHA, PHA.

Kwasy AHA są pochodzenia naturalnego (owoce, trzcina cukrowa), dlatego wyróżnia się kwas: glikolowy, jabłkowy, mlekowy, winowy, cytrynowy, migdałowy. Zastosowanie tych kwasów poleca się główne w przypadku grubej, szarej skóry, bardzo suchej skóry, problemów z przebarwieniami oraz trądzikiem. W niższych stężeniach działają na poziomie naskórka , zaś w wyższych stężeniach na poziomie głębiej położonych warstw skóry , co może też wywołać podrażnienia. Są rozpuszczalne w wodzie, także nie są w stanie przenikać przez barierę łoju na skórze.

Kwasy BHA występują w postaci kwasu salicylowego, który działa na skórę podobnie jak kwasy AHA, z tą różnicą, że jest to kwas rozpuszczalny w tłuszczach, wnika głębiej, przez co odblokowuje pory. Działa także przeciwzapalnie, co okazuje się skuteczne w leczeniu trądziku. Złuszczania kwasem salicylowym poleca się głównie w przypadku cer problematycznych, ze skłonnością do pojawiania się wyprysków, zaskórników, zanieczyszczeń.

Kwasy PHA, to peelingi najnowszej generacji. Wyróżnia się trzy typy: kwas laktobionowy, glukonolakton, glukoheptanolakton,. Peelingi te są najłagodniejszą formą złuszczania chemicznego. Wskazania do zastosowania tego typ peelingu są takie same jak w przypadku kwasów AHA. Zaletą jest to, że jako jedyne mogą być używane w przypadku bardzo delikatnej skóry. Podczas kuracji nie pojawią się skutki uboczne w postaci : swędzenia, rumienia, czy łuszczenia. Kwasy PHA można stosować nawet w leczeniu trądziku różowatego czy łuszczycy. Posiadają dodatkowo właściwości nawilżające, wzmacniające barierę ochronną , łagodzące. Nie uwrażliwiają skóry na działanie promieni słonecznych, bez przeszkód można stosować je latem.

Zostaw odpowiedź