Depilacja laserowa w salonie kosmetycznym w Warszawie

// September 5th, 2009 // Salon kosmetyczny Warszawa

depilacja laserowa Warszawa w gabinecie urodyUsuwanie nieestetycznego owłosienie za pomocą lasera, to zabieg, który cieszy się coraz większą popularnością. Która z nas nie chciałaby być już na zawsze gładka. W domu nie da się tego osiągnąć, jeśli używamy maszynki do golenia, aby zachować prawdziwą gładkość, musimy golić się codziennie. Pomyślmy, ile czasu na to tracimy? Całe wieki… Tym bardziej, że nieestetyczne owłosienie to nie tylko nogi, ręce, czy pachy, ale także strefa bikini, górna warga, czy nawet cała twarz. Przyjrzyjmy się zatem depilacji laserowej nieco bliżej.


 Depilacja laserowa to zabieg polegający na niszczeniu włosków za pomocą wiązki laserowej. Głównym jej celem  jest osłabienie owłosienia (włoski stają się cienkie i słabe) oraz całkowite ich zniszczenie. Gabinety kosmetyczne proponują różne sposoby usuwania owłosienia, jednak depilacja laserowa cieszy się największym uznaniem, przede wszystkim ze względu na dużą skuteczność, szybkość oraz bezbolesność. Sam rodzaj depilacji, jakim jest depilacja laserowa, to nie wszystko, ona sama dzieli się na różne podrodzaje w zależności od wykorzystywanego lasera. Podczas zabiegu wiązka promieni laserowych wnika około dwóch mm pod powierzchnię skóry, co ma na celu trwałe zniszczenie cebulki włosa.

Jednak nie wszystkie włosy usuwane są od razu podczas pierwszego zabiegu, co spowodowane jest dwiema fazami, w jakich może znajdować się włos – fazie wzrostu i fazie uśpienia. Podczas depilacji laserowej niszczone są tylko te włosy, które w danej chwili znajdują się w fazie wzrostu. „Uśpione” włoski znajdą się w tej fazie za około 3-4 tygodnie. W związku z tym zabieg ten należy powtórzyć 3 razy w odstępach 3-4 tygodniowych. Następnie niezwykle ważna jest również pielęgnacja depilowanego miejsca po zabiegu. Szczególne zalecenia to: nieużywanie mydła, które wysusza, nie stosowanie jakichkolwiek preparatów zawierających alkohol (szczególnie perfum i dezodorantów), można stosować środki łagodzące, na przykład takie, które zawierają panthenol, delikatne wycieranie skóry w miejscach depilowanych. Nie jest to wiele w porównaniu z wygodą, jaka będziemy miały po zabiegu.
Na rynku medycyny estetycznej dostępnych jest wiele urządzeń przeznaczonych do tego zabiegu, wiele z nich wykorzystywanych jest w salonach kosmetycznych na terenie Polski. Sprawdź jakie rodzaje zabiegów oferuje Twój salon kosmetyczny. Warszawa posiada na pewno wiele miejsc, gdzie zabiegi depilacji laserowej są na najwyższym poziomie.

Zostaw odpowiedź