Salon kosmetyczny Warszawa – zanim się zdecydujesz…

// May 21st, 2010 // Salon kosmetyczny Warszawa

zabiegi kosmetyczne warszawaNieważne czy chcesz zrobić manicure czy makijaż permanentny , Warszawa daje dużo możliwości przy wyborze gabinetów kosmetycznych. Warto pamiętać o pewnych standardach zanim trafimy w ręce kosmetyczki i poddamy się zabiegowi. Jeśli nie masz jeszcze swojego zaufanego studia urody, poradź się koleżanek lub poczytaj wypowiedzi na forum. Często użytkownicy rekomendują gabinety kosmetyczne godne odwiedzenia. Poniżej kilka rad na co zwracać uwagę podczas wyboru salonu upiększającego.

1.Czystość
Czystość i estetyka powinna być priorytetem dla obsługi salonu. Miejsce pracy kosmetyczki czy fryzjerki powinno być utrzymane w należytym porządku. Wchodząc do studia urody, zwróć uwagę czy wszystkie akcesoria są uporządkowane. Koniecznie zorientuj się czy obsługa zachowuje minimalne standardy czystości po każdym kliencie (czy kosmetyczka zmienia rękawiczki po wykonywaniu zabiegów na skórze). Godny polecenia Salon kosmetyczny Warszawa powinien zawsze być dokładnie posprzątany i nieskazitelnie czysty.

2. Higiena i dezynfekcja
Pamiętaj, że każdy element, który ma bezpośredni kontakt z Twoją skórą musi być zdezynfekowany. Manicurzystka ma obowiązek regularnie odkażać przybory. Podczas robienia manicure powierzchnia stolika powinna być świeżo zdezynfekowana, a kosmetyczka powinna umyć ręce specjalnym mydłem dezynfekującym lub nawet mieć gumowe rękawiczki. Takie standardy powinny być zachowane wszędzie tam gdzie istniej ryzyko zakażenia poprzez naruszenie naskórka.

3. Komunikatywny i kompetentny personel
Profesjonalna kosmetyczka powinna mieć umiejętność oceny jakości skóry czy paznokci. Jeśli nie mamy sprecyzowanej potrzeby, a chcemy sprawić aby nasz skóra stała się gładsza, kosmetyczka musi wykazać się wiedzą jakie zabiegi będą dla nas korzystne, a jakie mogą np. uczulać. Każda wprawiona wizażystka powinna dobierać makijaż do kształtu twarzy i typu urody. Kosmetyczka powinna słuchać twoich uwag i stosować się do nich.

4. Certyfikaty i dyplomy
Jeśli w gabinecie wiszą dyplomy i certyfikaty może to oznaczać, że kosmetyczki stale podnoszą swoją wiedzę na kursach, szkoleniach czy sympozjach. Poza tym biorą udział w wielu konkursach i mistrzostwach. Dobra kosmetyczka będzie znała wszystkie trendy i nowości. Jej szeroka wiedza pozwoli dobrać dla ciebie lepsze maseczki, zabiegi itp. Świadczy to dobrze nie tylko o pracowniku, którego imię widnieje na dyplomie, ale mówi nam również o jakości studia urody. Oznacza to bowiem, że salon kosmetyczny Warszawa inwestuje w swoją kadrę, a co za tym idzie, podnosi standard, jakość obsługi i wykonywanych zabiegów.

5. Wzory i kosmetyki
Jeśli przychodzisz do salonu urody aby zmienić fryzurę, stylistka bądź fryzjerka powinna zaprezentować Ci szeroką gamę wzorników z kolorami, które będą do Ciebie pasować. Manicurzystka i wizażystka powinna mieć katalog z propozycjami zdobień paznokci lub makijażu. Zwróć również uwagę na jakość stosowanych przez salon kosmetyczny Warszawa preparatów. Powinny to być profesjonalne specyfiki przeznaczone dla gabinetów kosmetycznych. Jeśli fryzjerka nakłada Ci odżywkę, którą równie dobrze możesz kupić w każdym sklepie, nie świadczy to dobrze o jakości studia urody.

Jak widać wybór odpowiedniego salonu kosmetycznego wcale nie jest łatwy. Warto czasem odwiedzić kilka gabinetów urody aby wybrać najlepszy pod względem jakości świadczonych usług i obsługi. Wskazówki zawarte powyżej, z pewnością ułatwią ci decyzję. Jeśli mimo wszystko będziesz miała wątpliwości, pamiętaj że na blogu Salon Kosmetyczny Warszawa znajdziesz miejsca godne odwiedzenia, które mają potwierdzony wysoki standard i szeroki wachlarz usług.

Zostaw odpowiedź